Café Louvre - kavárna, tradice, Praha

Hry v Café Louvre


Billiard

Dříve se ‚Biliárd‘ používal jako jeden termín zastřešující všechny kulečníkové sporty. Zatímco je stále používán jako lidové pojmenování, tak ve Spojeném království slovo billiard označuje pouze anglický biliár, ve Spojených státech označuje téměř všechny kulečníkové sporty.

Cena: 100 Kč / hod
Ve všední dny 8.00 - 13.00 sleva 50%

Kostky

Hry s kostkami mají historii několika tisíc roků. Nejstarší nalezená kostka pochází z hlíny u řeky Indu před 5 000 lety. Ve starověkém Římě je prokazatelně hrávali jak otroci, tak císařové.
Také Jan Ámos Komenský jim věnoval celou jednu stranu ve svém proslulém díle Orbis pictus.

Cena: 10 Kč / hod

Domino

Hra vznikla pravděpodobně v Asii. V Číně se nazývala keat pai, ngapai, chiupai či timpai, v Koreji ho hpai či koi hpai a z Laosu je známa jako tau-tem. Do Evropy ji zřejmě dovezl Marco Polo na konci 13. století a odtud se rozšířila do celého světa.

Cena: 10 Kč / hod

Šachy

Klasická desková hra pro dva hráče, ve své soutěžní podobě zároveň považovaná za odvětví sportu. Představuje střetnutí dvou nepřátelských armád. Vznikla v 15. století v jižní Evropě úpravou perské hry šatrandž, následníka staré indické hry čaturanga.

Cena: 20 Kč / hod

Stolní hokej

První stolní hokej vznikl v roce 1932 v Torontu rukama Kanaďana Donalda H.Munroa staršího, který, stejně jako mnoho dalších Kanaďanů v období ekonomické krize, neměl peníze na vánoční dárky. Ten rok se společně s jeho ženou a třemi dětmi pustili do práce a vyrobili první stolní hokej.
Náš stolní hokej pochází z roku 1939.

Cena: 10 Kč / hra

Mariáš

Hra pochází z Německa, kde vznikla na přelomu 18. a 19. století. Její název je odvozen od francouzské hry Mariage, z níž vznikla. Slovem „mariage“ (v překladu svatba) se totiž ve francouzštině označovala hláška (tj. svršek - u karet francouzského typu dáma - a král téže barvy v rukách téhož hráče).

Cena: 10 Kč / hod

Více fotografií

Další odkazy

Provozní doba

Pondělí - Pátek:08.00 - 23.30
Sobota - Neděle:09.00 - 23.30

Kontakt

Adresa:Národní 22, Praha 1, 110 00
Telefon:724 054 055, 224 930 949
E-mail:
Mapa:maps.google.com
Sítě:facebook, foursquare